Готуємось до ДПА і ЗНО


Офіційні матеріали

ЗНО-2016: особливості проведення

Міністерством освіти і науки визначено деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і набуде чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.

Документом визначено, що зовнішнє незалежне оцінювання в 2016 році буде проведено у період з 05 травня до 10 липня.

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як iз чотирьох навчальних предметів.

До програми проведення ЗНО включено тести з 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також тести з іноземних мов - англійської, іспанської, німецької, російської та французької.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України (період ХХ - початок ХХІ століття) будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Тестування у 2016 році проводитиметься за програмами ЗНО, затвердженими минулого року.

 

 

 

Пробне ЗНО 2016 року відбудеться у квітні

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у квітні 2016 року. Про це йдеться у відповідному наказі Українського центру оцінювання якості освіти.

Зокрема, 2 квітня 2016 року буде проведено пробне тестування з української мови і літератури. Наступної суботи, 9 квітня, відбудуться пробні тестування інших предметів – англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови та хімії.

Реєстрація осіб, які виявлять бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти у період з 5 до 30 січня 2016 року.

Головною метою проведення пробного тестування є відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Участь у пробному тестуванні можуть взяти усі охочі.

Про вартість пробного тестування буде оголошено наприкінці листопада.

Абітурієнти, які готуються до складання тестів ЗНО у 2016 році мають можливість скористатися найбільшим онлайн сервісом підготовки до тестування.



Зміни в ДПА 2016 на 9 клас
Опублікував admin | Травень 13, 2015 | Новини 2016 | 6419 Переглядів | Коментарів немає
Державна підсумкова атестація – це спосіб перевірки багажу знань у випускників 9 класів у формі іспитів. Вона проводиться в усіх загальноосвітніх школах. Починаючи з 2002 року, ДПА в експериментальному режимі проводилася в деяких регіонах Росії. Подібний вид атестації має свої особливості, зокрема, те, що для перевірки рівня підготовленості учнів застосовують стандартизовані тести.
Творці ДПА впевнені, що використовуючи таку форму перевірки знань, можна більш об’єктивно перевірити успішність навчання, тому що:
o    у ній більш широка градація оцінок;
o    немає упередженості та інших суб’єктивних причин;
o    відсутність людського фактора.
Багато вважають ДПА ключовим моментом в оцінці якості шкільної освіти. Завдяки даній атестації можна визначити:
o    готовий учень і далі продовжувати навчання у старших класах;
o    наскільки компетентні вчителі школи;
o    якість освітніх послуг, які надає школа.
Щороку правила здачі ДПА змінюються. Наприклад, раніше (до 2014 року) всі учні повинні були здавати чотири обов’язкових предмета. У цей список включалися іспити з математики та російської мови. Інші дві дисципліни учні могли вибирати самостійно. При цьому, їм надавалася можливість вибору: чи здавати атестацію за звичайним екзаменаційними білетами або у формі ДПА. Також регіональні управління освіти могли на свій розсуд додавати ще одне додаткове випробування.
Але починаючи з 2014 року, дев’ятикласники можуть отримати атестат після вдалої здачі іспитів з двох дисциплін, які є обов’язковими. До того ж, здійснення та проведення ДПА можливо у двох варіантах: у вигляді ОГЕ (основний державний іспит) і ГВЭ (державний випускний іспит).
Варто відзначити, що ГВЭ – це письмова або усна перевірка, а ОГЕ проводиться із застосуванням контрольних вимірювальних матеріалів, де білети, тексти, теми, завдання і є засобами контролю результатів навчання.
Учні, які навчаються в спеціалізованих школах закритого типу або мають проблеми зі здоров’ям проходять фінальну атестацію у вигляді ГВЭ. Всі інші учні, включаючи тих, хто навчався на дому, повинні здавати ОГЕ.
У 2016 році планується посилити контроль над дотриманням правил ДПА. Також можливо зміна кількості обов’язкових предметів, за якими дев’ятикласники повинні будуть здавати іспит. Поки точаться дискусії щодо цього питання, зокрема вирішується, додавати одну або дві дисципліни. На даному етапі остаточного рішення не винесено, і обов’язковими предметами залишаються українська мова та математика.
Всім випускникам 9-х класів хочуть надати можливість перездачі ДПА до трьох разів, що нагадує зміни до ЄДІ 2016. Такий підхід дозволить значно поліпшити якість оцінки знань, вважають у Міністерстві освіти. Якщо вийде відмовитися від жорстких рамок проведення атестації, то у екзаменаторів і випускників знизиться рівень психологічного навантаження. На сьогоднішній день відповідного указу щодо даного питання ще підписано не було, але в Міністерстві вже ведуться переговори на цей рахунок.
Нижче на відео пропонуємо ознайомитись з рішенням незвичайного демонстраційного варіанту ДПА з математики.







10 коментарів:

  1. можна постійно додавати матеріали з освітнього порталу та сайту методкабінету

    ВідповістиВидалити
  2. Нехай ваша праця приносить вам результати і задоволення. Гарних вам учнів. Бажаю перемоги на обласному рівні

    ВідповістиВидалити
  3. Дякую! Дуже корисні матеріали.

    ВідповістиВидалити
  4. Нехай ваша праця приносить вам результати і задоволення. Гарних вам учнів. Бажаю перемог.

    ВідповістиВидалити
  5. Гарні досягнення учнів приносять задоволення вчителю! Побільше Вам хороших учнів.

    ВідповістиВидалити
  6. Успіхів вам і миру всім ! Дякую за матеріали.

    ВідповістиВидалити